Wycieczka do ZOO Safari Borysew

Dnia 18 czerwca 2021r. uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do ZOO Safari do Borysewa. Opiekunami grup były: p. Z. Imiela, p. M. Owczarek, p. R. Matusik, p. E. Miłak i p. A. Mazerant.

Podczas tego wyjazdu dzieci mogły zobaczyć zwierzęta żyjące na innych kontynentach. Ponieważ teren ZOO jest bardzo duży, dzieci wsiadły do dwóch wagonów kolejki, którą powoli podróżowały wśród wybiegów zwierząt, słuchając opowiadania przewodników i robiąc piękne zdjęcia na pamiątkę.

Po wyjściu z kolejki, już na własnych nogach wędrowały do wybiegów wybranych zwierząt, oglądając ich zabawne sztuczki i karmienie. Niektórym dzieciom udało się nawet poczęstować rybką pelikana.

Na koniec odwiedziły wodną część ZOO, gdzie mogły też nieco ochłodzić się lodami i zimnymi napojami, a także kupić jakąś pamiątkę.

W znakomitych humorach o godz. 18.00 wróciły do  Straszowa, gdzie już czekali  na nich stęsknieni rodzice.