Jasełka 2018

20 grudnia 2018 roku w naszej szkole podsumowano projekt „BOŻE NARODZENIE”.

„BOŻE NARODZENIE” pod tym hasłem  bardzo uroczyście i już w świątecznym nastroju podsumowaliśmy projekt realizowany w ciągu całego tygodnia przez dzieci przedszkolne i uczniów szkoły, którzy przygotowywali kolędy zaprezentowane na koncercie kolęd,  wigilie klasowe  – poznawali zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, wspólne przygotowali posiłki. Wcześniej chętni uczniowie pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego (p. M. Kulik i p.A. Mazerant) wykonywali kartki świąteczne, które zostały wysłane wraz z życzeniami ( przygotowanymi przez p. Kamilę Drążczyk) do wszystkich przyjaciół szkoły.

Od rana w szkole było bardzo świątecznie o godz. 9.00 odbyły się przepiękne jasełkapt.: ”BOŻE NARODZENIE„- przygotowane przez p. Barbarę Rębelińską , p. Dominikę Muszelik, p. Marlenę Wachurę, ze wsparciem p. Ewy Góreckiej z  uczniami klasy VIIIb, klasy 0 oraz częścią uczniów klasy I i śpiewajcymi dziewczynkami z klas V i VIa.

Na tej części uroczystości obecni byli: ksiądz proboszcz: Parafii NNMP w Rozprzy - Wiesław Płomiński oraz Parafii Opieki Świętego Józefa, Świętej Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów w Milejowie – Piotr Kotas,  przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Przycka oraz licznie przybyli rodzice.   Następnie odbyły się uroczyste wigilie klasowe, podczas których uczniowie wdrażani byli  do kultywowania polskich tradycji poprzez organizowanie wigilii w klasach i śpiewanie kolęd.  Wszyscy uczniowie potrafili sprawnie nakryć stół i podać przygotowane potrawy wigilijne,  kulturalnie zachować się siedząc przy stole  i łamiąc się opłatkiem.

Od godz. 11.00 rozpoczął się koncert kolęd,  podczas którego wszystkie klasy wykonały przygotowaną z wychowawcą oraz nauczycielem muzyki p. Ewą Górecką kolędę.

Dzięki realizacji projektu wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i przyjaciele szkoły zostali wprowadzeni w świąteczny, uroczysty nastrój, któremu sprzyjała również przepiękna dekoracja sceny oraz korytarza szkolnego.