FILHARMONIA - wrzesień 2012

" ZACZĘŁO SIĘ OD TRZCINY"

20 września odbyło się pierwsze spotkanie z FILHARMONIĄ. Spotkanie było zatytułowane "ZACZĘŁO SIĘ OD TRZCINY".  Artyści zaprezentowali uczniom fletnię Pana- dęty instrument muzyczny zbudowany z trzciny, flet barokowy oraz flet irlandzki pochodzoący z Irlandii. Instrumentem przodującym w koncercie był klarnet wykorzystywany w muzyce symfonicznej, ale i w ludowej. Jest również zbudowany z trzciny. Zaprezentowali muzykę zwaną Tarantellą- dawną muzykę ludową pochodzącą z Włoch a konkretnie z wyspy Sycylii. Dużą ciekawością uczniów cieszył się dęty instrument elektroniczny naśladujący dźwięki różnych instrumentów np.: cembałki, organy, gitarę klasyczną, tubę. Tradycyjnie jak i w roku ubiegłym uczniowie mogli się sprawdzić w muzycznych i tanecznych konkurencjach. Wszyscy uczniowie  bawili się świetnie tańcząc i grając.