SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

20 września wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji „Sprzątania Świata”. W dniu 14 września,  uczniowie wszystkich klas  - 189 osób oraz nauczyciele – 14 osób - wyruszyli  w rejon swojej  szkoły oraz do  lasów  leśnictwa Straszów – Nadleśnictwa Piotrków Trybunalski by pozbierać zalegające śmieci.
Wszyscy , wyposażeni w worki i  rękawiczki po krótkim apelu, podczas którego zostali wprowadzeni w tematykę tegorocznej akcji, wyruszyli w teren. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Odkrywamy czystą Polskę”.

Najmłodsi, to jest uczniowie 5- i 6 -  letni z klas zerowych, posprzątali park przed szkołą i boisko szkolne. Uczniowie klas I – III zadbali o czystość wzdłuż dróg przez wieś Straszów i Łochyńsko. Starsi uczniowie z klas IV – V  udali się do lasów okolicy szkoły, oczyścili drogi wewnątrz lasów wzdłuż drogi Łochyńsko – Zmożna Wola - Bagno - Straszów. Najstarsi tj. uczniowie klasy VI wraz z panem leśniczym Marcinem Wachnikiem posprzątała drogę przez las w kierunku wschodnim aż do leśniczówki. Po pracy w leśniczówce  uczniowie mogli zjeść kiełbaskę z ogniska, zakupioną przez Nadleśnictwo Piotrków Trybunalki - leśnictwo Straszów.

Wszystkim udało się napełnić około 90 worków odpadami, które zostaną wywiezione przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Rozprzy na wysypisko.