DEN oraz ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Jak co roku 14 października w 243. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W  naszej szkole oprócz uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Życzenia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali reprezentanci Samorządu Szkolnego pod opieką pani Anny Mazerant. Uczniowie odegrali scenkę przedstawiającą życie emerytowanej nauczycielki, zaśpiewali, złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli pracownikom szkoły słodkie upominki i długopisy.

Ślubowanie klasy pierwszej przygotowała pani Maria Owczarek - wychowawczyni klasy. Uczniowie w obecności dobrej wróżki zdali  pierwsze egzaminy: potrafili śpiewać, recytować, rozwiązywać zagadki oraz kulturalnie się zachowywać.  Tym samym oficjalnie dołączyli do grona uczniów.

Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pokora dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od samorządu szkolnego, które będą pomocne przy pisaniu pierwszych liter. Rodzice obdarowali swe pociechy tubami ze słodyczami.