SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

"Nie ma śmieci - są surowce"pod takim hasłem, również w naszej szkole, ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska 2017.

Jej celami są zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). Do akcji może się włączyć każdy na wiele sposobów, m. in. zorganizować wydarzenie lub happening towarzyszący kampanii „Sprzątanie świata – Polska” promujący nieśmiecenie i selektywną zbiórkę odpadów.

W dniu 15 września,  uczniowie wszystkich klas  oraz nauczyciele - wyruszyli w rejon swojej  szkoły oraz do  lasów  leśnictwa Straszów – Nadleśnictwa Piotrków Trybunalski by pozbierać zalegające śmieci.

Wszyscy, wyposażeni w worki i rękawiczki po krótkim apelu, podczas którego zostali wprowadzeni w tematykę tegorocznej akcji, wyruszyli w teren by razem zmienić świat na lepsze. Najmłodsi uczniowie posprzątali tereny wokół szkoły, park oraz ogródek dydaktyczny. Klasy siódme wraz z leśniczym udali się w kierunku lasów w okolicy leśniczówki.  Najstarsi uczniowie zostali za swą pracę poczęstowani kiełbaskami przez leśniczego - p. Marcina Wachnika.

Podczas apelu podsumowany został konkurs, w którym wzięli udział uczestnicy zajęć profilaktyczno - sportowych w wakacje. Konkurs w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł polegał na wykonaniu pracy plastycznej na temat "Na skrzydłach przyjaźni". Laureatom konkursu nagrody wręczyły panie Grażyna Lewińska i Zofia Młodawska - Imiela prowadzące zajęcia w wakcaje.

Nagrody odebrali:

• Martyna Czerwińska