SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

AKCJA SEGREGACJA! 2 x więcej, 2 x czyściej” pod takim hasłem, również w naszej szkole, ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska 2018. Celem tegorocznej akcji było wzmożenie selektywnej zbiórki odpadów.

W dniu 21 września,  uczniowie wszystkich klas  oraz nauczyciele - wyruszyli w rejon swojej  szkoły oraz do  lasów  leśnictwa Straszów – Nadleśnictwa Piotrków Trybunalski by pozbierać zalegające śmieci. Wszyscy, wyposażeni w worki i rękawiczki po krótkim apelu, podczas którego zostali wprowadzeni w tematykę tegorocznej akcji, wyruszyli w teren by razem zmienić świat na lepsze.
            Dzięki współpracy z leśnictwem Straszów oraz panem leśniczym Marcinem Wachnikiem uczniowie klas VII, VIII a i VIII b – 51 osób wraz z opiekunami – 3 osoby,  udali się na wspólne sprzątanie  lasów w okolicy leśniczówki, na teren dawnej szkółki. Udało się nam wysprzątać wskazany teren. Wszystkie odpady zostały zebrane do worków, a następnie wywiezione przez leśniczego. Po pracy  odbyło się ognisko z kiełbaskami zorganizowane przez leśniczego.

Młodsi uczniowie z klas IV, V, VIa i VIb sprzatali lasy w okolicy miejscowości Bagno.Uczniowie klas 0 - III zadbali o najbliższy teren, posprzatali nasz park przed szkołą, boisko, plac zabaw oraz drogę przy szkole.

Podczas apelu inaugurujacego szkolną akcję sprzątania wicedyrektor Grażyna Lewińska wręczyła nagrody za konkurs przeprowadzony w czerwcu w ramach oglnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018. Za prace plastyczne nt. "Autoportret" nagrody otrzymali: Weronika Andryszkiewicz, Kornelia Grela, Filip Purgał, Paweł Pabich, Ala Jachimowska, Jakub Sosnowski.