Wyjazd do kina

26 września 2018r. uczniowie klas IV i V oraz VIIIa i VIIIb byli w kinie Helios, gdzie obejrzeli filmy - "Biały kieł" oraz "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

Uczniowie klasy IV i V obejrzeli pełną mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka, czyli film "Biały kieł". Film jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata, ponadczasowej książki Jacka Londona. Reżyserią tej pięknej i dynamicznej historii zajął się nagrodzony Oscarem Alexandre Espigares – współtwórca animacji: „Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”.

Uczniowie klas VIII a i VIIIb zaś obejrzeli "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" . Jest to patriotyczna to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W drodze powrotnej najstarsi uczniowie , tak jak co roku, odwiedzili cmentarz żołnierski w MIlejowie, gdzie oddali hołd poległym i  zapalili znicze.

Wyjazdy odbyły się pod kierunkiem wychowawców pań A. Ziemskiej, I. Jaworskiej, G. Lewińskiej, K. Drążczyk oraz E. Góreckiej.