Niedziela, 2017-10-22
Haliszki, Lody

PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

Jesteś tu: » Strona startowa » PROGRAMY I PROJEKTY » PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

Zmieniające się potrzeby i możliwości uczniów zmuszają współczesną szkołę do wprowadzania w życie nowych metod wychowawczych. Mają one na celu optymalizację osiągnięć szkolnych oraz przygotowanie do życia w zmieniającej się rzeczywistości. Coraz częściej dostrzegamy potrzebę rozwijania indywidualnych atutów każdego dziecka. Uczeń, na etapie nauczania początkowego, potrzebuje wsparcia, aby mógł w pełni zrealizować swój potencjał. Dlatego też proces oparty na aktywności i samodzielności, wiązaniu poznania z działaniem i respektowaniu indywidualnego profilu inteligencji to istota nowoczesnej szkoły.

Projekt: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowany jest przez Unię Europejską. Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Ponadto jego istotą jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego uczniów rozpoczynających naukę szkolną poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela. Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę.

Realizacja projektu stwarza warunki wszechstronnego rozwoju, daje dzieciom szansę na rozwój zdolności i zainteresowań we wszystkich dziedzinach aktywności, a w szczególności:

1. językowej (język ojczysty i obcy)
  2. matematyczno - logicznej
  3. przyrodniczej
  4. wizualno-przestrzennej
  5. muzycznej
  6. ruchowej
  7. interpersonalnej (społecznej)
  8. intrapersonalnej (refleksyjnej)

W naszej szkole realizowany jest już  trzeci etap największego projektu edukacyjnego w Polsce realizowany z funduszy unijnych!

Zapraszamy do obejrzenia co się działo w naszej szkole

w ramach realizacji kolejnych etapów projektu.