Poniedziałek, 2017-12-11
Biny, Damazego

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2017 r.

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2017 r.

Październik to

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r.
Najpierw był to jeden dzień a od 2008 roku – cały październik.

W tym roku hasłem święta jest:

„Książka nas łączy”

Z okazji obchodów tego święta Nasza Szkolna Biblioteka zaplanowała na cały czas trwania tego święta wiele zadań:

Harmonogram działań

I Tydzień (2.10 – 6.10)

Tydzień Słuchowisk – słuchanie bajek na przerwach w bibliotece szkolnej. Wszyscy chętni mogą posłuchać przygód Pana Kuleczki, baśni braci Grimm i innych baśni ze strony internetowej www.waszebajki.pl.

II Tydzień (9.10 – 13.10)

Tydzień prac plastycznych na temat Jesieni – Konkurs na najładniejszy jesienny obraz.

Konkurs plastyczny!!!!

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych mamy dla Was propozycję na wykonanie w dowolnej technice pracy na temat jesieni. Prace powinny być wykonane samodzielnie na kartonie w formacie A4 lub A3. Swoje podpisane dzieła (imię, nazwisko i klasa) prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do 27 października 2017 roku. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wystawione na tablicy informacyjnej biblioteki. Liczymy na Waszą pomysłowośćJ

III Tydzień (16.10 – 20.10)

Tydzień Książki – lekcje biblioteczne na tematy związane z książką oraz konkurs literacki. Odwiedziny wróżek w każdej klasie.

Konkurs na plakat reklamujący książkę

„Moja niezwykła książka”

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VII.

2. Praca konkursowa powinna być plakatem reklamującym ulubioną książkę autora.

3. Praca powinna zawierać wyjaśnienie – dlaczego autor pracy konkursowej –  uznał książkę za niezwykłą oraz zachętę do czytania właśnie tej książki.

4. Praca powinna zostać stworzona na jednej stronie formatu A4 (ręcznie lub komputerowo).

5. Prace będą umieszczone na tablicy, znajdującej się przy bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

6. Uczniowie będą mogli oddać głos na najlepszą pracę.

6. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 27 października 2015 r.

Serdecznie zapraszamy !!!

Konkurs Fotograficzny

„Książka nas łączy”

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0 – VII.

2. Praca konkursowa być fotografią przedstawiającą co najmniej 2 uczniów (może być to zdjęcie nawet całej klasy) w trakcie wspólnego czytania.

3. Nagradzana jest pomysłowość.

4. Prace będą umieszczone na tablicy, znajdującej się przed biblioteką szkolną oraz na stronie internetowej szkoły.

5. Uczniowie będą mogli oddać głos na najlepszą fotografię (30-31 X 2017r.).

6. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 27 października 2017 r.

IV Tydzień (23.10 – 27.10)

Tydzień czytelnictwa – lekcje biblioteczne promujące czytelnictwo. Wykonywanie zakładek do książek na lekcjach oraz na przerwach w bibliotece szkolnej. Wykonanie gazetki na tablicę informacyjną biblioteki promującą czytelnictwo. Kwadrans głośnego czytania na godzinie wychowawczej w każdej klasie.

V Tydzień (30.10 – 31.10)

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wystawienie najładniejszych prac na tablicy biblioteki. Wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków dla zwycięzców konkursów. Informacja na stronie internetowej szkoły o przebiegu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.