menuankieta

Jak spędzasz wolny czas?

Pokaż wyniki
ankieta konieckalendarium
Środa, 2018-10-24
Imieniny:
Arety, Marty
statystyki
  • Odwiedziło nas: 509986 osób
  • Do końca roku: 68 dni
  • Do wakacji: 245 dni
Logo BIP

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

Jesteś tu: » Strona startowa » Pedagog » ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

 

Program profilaktyki palenia tytoniu “Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Jest on organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim. 

W naszej szkole objęto nim klasę VI. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa. Warto więc spróbowac przekazać naszym wychowankom wiedzę dotyczącą tego ważnego zagadnienia.

Program przewiduje spotkanie z rodzicami uczniów klasy VI i przedstawienie im założeń i sposobów realizacji zadań programu "Znajdź właściwe rozwiązanie" oraz uczulenia na problem palenia tytoniu i zagrożenia z tym związane.

 

Celem głównym programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum.

 

Cele szczegółowe:

 

I.Integracja grupy. Wyróżnienie liderów. Uzasadnienie i wzmocnienie postaw zobowiązujących do nie palenia - warsztat I.

 

 

II.Ukazanie funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego potrzeb, a przede wszystkim konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza - warsztat II.

 

III.Przekazanie wiadomości o zachowaniach asertywnych, uczenie się rozpoznawania swych zachowań oraz uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego wraz z nauczeniem się sposobów odmowy – warsztat III.

 

 

 

IV.Uczenie rozpoznawania odczuć przeżywanych w sytuacjach trudnych, uświadomienie mechanizmów kontaktu, jak również uczenie umiejętności radzenia sobie z problemami - warsztat - IV

  

 

 

V.Uczenie umocnienia poczucia własnej wartości w zbudowaniu pozytywnego myślenia o sobie i kształtowanie ważnych umiejętności w kontaktach z ludźmi - warsztat V

 

 

 Program "Znajdź właściwe rozwiązanie" realizuje w naszej szkole - mgr Rafał Marciniak.

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl