Środa, 2017-11-22
Cecylii, Jonatana

"Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice"

Jesteś tu: » Strona startowa » Pedagog » "Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice"

BEZ KLAPSA - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice - spotkanie warsztatowe dla rodziców

Podczas warsztatu poruszymy zagadnienia związane z konsekwencjami stosowania klapsa i innych metod niesprzyjających rozwojowi dziecka. Ponadto chcemy pokazać, jak ważne jest wyznaczanie granic poprzez stosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka oraz nazywaniem swoich emocji i oczekiwań.

Celem zajęć warsztatowych będzie:

• pogłębienie wiedzy rodziców na temat konsekwencji dawania klapsów i stosowania innych niekonstruktywnych metod wychowawczych wobec dziecka;
  • zapoznanie rodziców ze sposobami radzenia sobie z własnymi uczuciami i myślami w sytuacjach trudnych;
  • zaznajomienie rodziców z metodami służącymi zachęcaniu dziecka do współpracy i wyznaczaniu mu granic;
  • rozwijanie nowych, sprzyjających dziecku wzorców zachowań;
  • udzielenie wsparcia, a także stworzenie możliwości skorzystania z doświadczeń innych rodziców.

Prowadzący  warsztat: pedagodzy: mgr Grażyna Lewińska, mgr Rafał Marciniak
Odbiorcy szkolenia: rodzice dzieci klas przedszkolnych
Termin warsztatów: spotkanie warsztatowe w dniu listopadowego zebrania

Miejsce: pracownia nr 5 w S.P. w Straszowie