Poniedziałek, 2017-12-11

ŻYJ ZDROWO I WESOŁO - Dzień Dziecka

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » ŻYJ ZDROWO I WESOŁO - Dzień Dziecka

ŻYJ ZDROWO I WESOŁO - Dzień Dziecka

„Żyj sportowo i wesoło – szkolny turniej promujący zdrowie” to przewodnie hasło projektu realizowanego 1 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie we współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozprzy, w którym wzięło udział 173 uczniów, 16 nauczycieli, 12 rodziców i tegoroczna maturzystka, absolwentka szkoły, która z sentymentem wspominała minione w naszej szkole lata i z podziwem oglądała plac zabaw i ogródek dydaktyczny.

W ramach projektu każda klasa, niektórzy z pomocą rodziców,  przygotowała zdrowe danie na drugie śniadanie, plakaty wskazujące niebezpieczeństwo dla zdrowia z tytułu palenia tytoniu i spożywania produktów alkoholowych, transparenty promujące spożywanie warzyw i owoców, picie mleka i przetworów mlecznych, czapeczki, opaski oraz warzywa i owoce w wymiarze XXXL celem promocji zdrowego stylu życia bez używek wszelkiego rodzaju. Wszystkie akcesoria ubarwiły przemarsz dzieci wraz z dyrektorem i nauczycielami przez Straszów. Uczestnicy z aplauzem witani byli przez mieszkańców, którym kolorowy korowód przypomniał, że Dzień Dziecka jest niezwykle ważnym i uroczystym wydarzeniem w szkole.

Kolejnym punktem realizacji projektu było odśpiewanie przez uczniów hymnu zdrowych dzieciaków i prezentacja przez przedstawicieli klas przygotowanych wcześniej dań i ich konsumpcja, po czym dzieci młodsze udały się do sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przygotowanych dla nich grach, konkursach i zabawach sportowych, a starsi uczniowie rozegrali mecze w mini piłkę nożną na szkolnym boisku.

W czasie, gdy uczniowie zażywali ruchu, rodzice przygotowali poczęstunek na świeżym powietrzu w szkolnym ogródku dydaktycznym sponsorowany przez Radę Rodziców i Masarnię „Bieniek”.

Na zakończenie dyrektor szkoły wręczyła uczniom klasy IVa i IVb karty rowerowe, przedstawiciele klas otrzymali dyplomy za uczestnictwo w projekcie promującym zdrowy styl życia bez używek i zmagania sportowe oraz słodkie upominki.

W wyniku realizacji projektu uczniowie szkoły  zademonstrowali w środowisku aprobatę dla zdrowego stylu życia oraz swój sprzeciw dotyczący spożywania alkoholu i innych używek w tym palenia tytoniu, w czym wsparli ich rodzice i nauczyciele.