Czwartek, 2017-06-29
Pawła, Piotra

Programy profilaktyczne - podsumowanie programu Domowi Detektywi

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Programy profilaktyczne - podsumowanie programu Domowi Detektywi

Programy profilaktyczne - podsumowanie programu Domowi Detektywi

Uczniowie naszej szkoły skorzystali z kilku programów profilaktycznych realizowanych we współpracy z Gminną Komisją ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozprzy.

Uczniowie klasy VI a i VI b uczestniczyli w programie  "ZANIM SPRÓBUJESZ" prowadzonym przez p. Grażynę Lewińską. Klasy IIIa i III b  realizowały program "DOM BEZ PRZEMOCY" prowadzony przez p. Romanę Matusik. Uczniowie klas 0a , 0b   wzięli udział w programie "CUKIERKI" przeprowadzonym przez p.Ewę Miłak.  Uczniowie klas V wzięli udział w programie JESTEM OK! - poprowadzonym przez p. Annę Mazerant.

Uczniowie klas IVa  i IVb  zaś uczestniczyli w programie "DOMOWI DETEKTYWI", zealizowanym przez panie Martę Kulik i Annę Mazerant.

Głównym jego celem było prowadzenie zajęć mających za zadanie opóźnienie pierwszego kontaktu dzieci z alkoholem i uświadomienie im szkodliwości jego nadużywania. Zajęcia realizowane były w szkole oraz w domu w trakcie indywidualnej pracy dziecka z rodzicami. Tworzyli oni tzw. Domowe Drużyny, które uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących problematyki alkoholowej. Ostatnie spotkanie podsumowujące pracę uczniów to tzw. "WIECZÓR JASIA I MAŁGOSI" zatytułowany "SĄD NAD ALKOHOLEM"- odbył się 12 czerwca o godz. 14.30 i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie wraz z rodzicami. Nie zabrakło również pani dyrektor Małgorzaty Pokory. Uczestnicy programu zaprezentowali rodzicom i gościom to, czego dowiedzieli się na temat uzależnień, były też zabawy. Na koniec dzieci zaśpiewały dla rodziców rodzinną piosenkę.