Środa, 2018-05-23

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dn. 22.01.2018 r. wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie naszych uczniów obchodzili swoje święto.

Tego dnia u nas w szkole odbyła się uroczystość poświęcona tym wspaniałym osobom.

Mimo gorączki, chorób, wielu niedomagań dzieci z klasy 0 i klasy II stanęły na wysokości zadania i w rewelacyjny sposób zaprezentowały na scenie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed nadzwyczajną publicznością – przed swoimi najukochańszymi Babciami i Dziadziusiami.

Zebranych gości powitała Pani Dyrektor, a następie rolę przywódczą przejęli nasi uczniowie.

Dzieci tradycyjnie wyrecytowały wiersze skierowane do Babć i Dziadków. Zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności w inscenizacji pt. „Dziadek, stołek i rosołek”. Widzowie z wielkim entuzjazmem odebrali tę scenkę.

Następnie dziewczęta z klasy II pokazały na scenie swoje zdolności taneczne w tańcu pt. „Babuszki”.
Tuż przed zakończeniem dzieci wymieniły się spostrzeżeniami na temat własnych Babć i Dziadków – otóż współcześni dziadkowie idą z duchem czasu, nie straszny im postęp medialny, dbają o własne zdrowie, są aktywni fizycznie. Uczniowie w wyraźny sposób zaakcentowali fakt, że zawsze mogą liczyć na Babcie i Dziadków, którzy dodają im otuchy, są dla nich przykładem, wzorem do naśladowania.  I przyznali sami: „… Babcia i Dziadek są czarodziejami!”.

Na koniec chętne Babcie i chętni Dziadkowie wzięli udział w zorganizowanych konkurencjach. Otóż Babcie zmierzyły się między sobą w konkurencji, w której musiały w jak najkrótszym czasie przybić gwoździe do pieńka. Oprócz tego wyłoniono Babcię – Mistrzynię ping-ponga. Z kolei dziadkowie musieli zaprezentować swoje umiejętności związane z przyszywaniem guzików oraz zaplataniem warkocza swoim wnuczkom – wszystkie zadania wykonywane były na czas.

Wszystkie Babcie i wszyscy Dziadziusiowie otrzymali dyplomy Super Babci i Super Dziadka.

Po konkursach zebrani goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W tym miejscu szczególne podziękowania należą się mamom z trójki klasowej kl. 0 oraz uczennicom kl. VIIa.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały p. M. Owczarek oraz p. M. Mucik.

Podsumowując jeszcze raz przytoczmy krótki wierszyk zaprezentowany podczas uroczystości:

„Wszystko milsze jest,

Lepsze, ciekawsze,

Kiedy w domu ma się na zawsze

Dobrego, kochanego dziadka

I najukochańszą babcię!”

– niewątpliwie tak właśnie jest!