Poniedziałek, 2018-11-12

Wyjazd do Łodzi

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Wyjazd do Łodzi

Wyjazd do Łodzi

2 lutego, podczas ferii, dla wszystkich uczniów, którzy osiągnęli dobre wyniki w nauce odbył się sponsorowany przez pana W. Grzybowskiego wyjazd do Planetarium EC1 do Łodzi.

Uczniowie wzięli udział w pokazie zatytułowanym „Początki ery kosmicznej”, który odpowiadał na pytania: kim byli pierwsi kosmonauci i astronauci, jak ludzkość rozpoczęła podbój kosmosu oraz co zawdzięczamy lotom poza naszą planetę. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.  Następnie uczniowie udali się by obejrzeć pobliski dworzec PKP Łódź Fabryczna, który jest największy i najnowocześniejszy w Polsce.  Ostatnim punktem wycieczki było  zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki, gdzie można było zobaczyć jak powstaje energia i to na prawdziwych urządzeniach, które przez 70 lat produkowały prąd dla Łodzi. Opiekę nad dziećmi sprawowała pani dyrektor M. Pokora oraz panie K. Drążczyk, M. Kulik i A. Mazerant.

Przejazd do Łodzi sponsorowała Rada Rodziców.

Dziękujemy SPONSOROM!!!