Poniedziałek, 2018-08-20
Bernarda, Sabiny
  • Do wakacji: -59 dni

DZIEŃ PATRONKI I TURNIEJ MATEMATYCZNY

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » DZIEŃ PATRONKI I TURNIEJ MATEMATYCZNY

DZIEŃ PATRONKI I TURNIEJ MATEMATYCZNY

15 maja  świętowaliśmy Dzień Patronki  naszej szkoły Zofii Grzybowskiej, odbył się również Turniej Matematyczny pod hasłem „Niepodległość w liczbach” .

Z tej okazji klasa czwarta z wychowawczynią przygotowała apel przybliżający postać patronki oraz jej życiorys.

Pani Zofia Grzybowska była wielokrotnie nagradzana za swą pracę i oddanie dzieciom. Umiała kochać drugiego człowieka i dzielić się z innymi tym, co posiadała. Żyła pełnią życia nie zważając na troski i kłopoty. Była prawdziwym przyjacielem dzieci.

Nasza Patronka była nauczycielką matematyki w związku z tym w naszej szkole, odbył się, już po raz drugi, Turniej Matematyczny, który przypada w ROKU NIEPODLEGŁOŚCI i uczniowie wszystkich klas powalczyli o  „Niepodległość w liczbach”.

Przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty przy tablicy poświęconej pani Zofii, po czym delegacja, pod opieką p. Anny Mazerant udała się na cmentarz parafialny w Rozprzy, na grób pani Zofii by złożyć kwiaty i zapalić znicze.

PODSUMOWANIE TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

„NIEPODLEGŁOŚĆ W LICZBACH

KLASY 0-III

KLASA „O”, IB, III  UZYSKAŁA 50 PUNKTÓW – I MIEJSCE

3 GODZINY GIER I ZABAW W WYBRANY DZIEŃ

KLASA IA UZYSKAŁA 48 PUNKTÓW – II MIEJSCE

2 GODZINY GIER I ZABAW W WYBRANY DZIEŃ

KLASA II  UZYSKAŁA 47 PUNKTÓW – III MIEJSCE

1 GODZINA GIER I ZABAW W WYBRANY DZIEŃ

KLASY IV – VII

KLASA VI  UZYSKAŁA 49 PUNKTÓW – I MIEJSCE

3 GODZINY DO WYBORU BEZ PYTANIA

KLASA VIIB  UZYSKAŁA 48 PUNKTÓW – II MIEJSCE

2 GODZINY DO WYBORU BEZ PYTANIA

KLASA VA I VIIA  UZYSKAŁA 47 PUNKTÓW – III MIEJSCE

1 GODZINA DO WYBORU BEZ PYTANIA

KLASA IV I VB  UZYSKAŁA 44 PUNKTY – IV MIEJSCE

Uroczystość i turniej przygotowały panie: Zofia Młodawska -Imiela, Ilona Jaworska i Marta Kulik.