DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Każdy wie, że Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby. Dlatego też w naszej szkole 21.01.2019 r. przygotowano uroczystość z okazji ich święta.

Zaproszonych gości przywitała serdecznie Pani Dyrektor, a następnie na scenie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klasy 0 i klasy I, pod czujnym okiem p. Zofii Młodawskiej – Imieli i p. Dominiki Muszelik, z pomocą p. Ewy Góreckiej. Dzieci rewelacyjnie przygotowały się do inscenizacji pt. „Babcia z Dziadkiem dziś świętują”, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, składali najszczersze życzenia „płynące z głębi serduszek swoich wnucząt”. Uczniowie z klasy I pokazali zdolności taneczne do piosenki „Babcia tańczy rock and rolla”. Widzowie z wielkim podziwem odebrali ten taniec, nagradzając go gromkimi brawami. Ogromne wzruszenie wśród Babć i Dziadków wywołał również „Taniec śnieżynek” (dziewczynek z klasy 0) do piosenki „Kochanym dziadkom”, śpiewanej przez uczennicę klasy I. Następnie chętne Babcie i chętni Dziadkowie wzięli udział w zorganizowanych konkurencjach. Otóż Babcie uczestniczyły w konkursie „Hula – Hoop” i „Obierania jabłka”, Dziadkowie zaś w konkursie „Nawlekania koralików na żyłkę” i „Zwijania wełny w kłębek”. Wszyscy spisali się znakomicie. Po konkurencjach zebrani goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cały dzień minął w bardzo przyjemnej atmosferze, a sami uczniowie przyznali, że Babcia i Dziadek to wspaniałe, kochane, wyjątkowe osoby. Podsumowując, warto przytoczyć jeszcze raz podziękowania składane przez dzieci swoim Dziadkom podczas występu: „Dziękujemy Wam za to, że jesteście, Że stale się o nas troszczycie, Pomagacie nam i razem z nami, Cieszycie się naszymi najdrobniejszymi sukcesami”.

Na zakończenie odbył się poczęstunek dla gości.