Miesiąc Bibliotek Szkolnych "Z książką Ci do twarzy"

W naszej szkolnej bibliotece odbył się coroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych czytelników, którzy aktywnie włączyli się w imprezę. W każdym tygodniu października uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w innym wydarzeniu.

W pierwszym wzięli udział w akcji głośnego czytania na długiej przerwie, świetlicy oraz na zajęciach bibliotecznych. Dzięki temu mieli możliwość udoskonalenia swojej umiejętności czytania oraz poznania ciekawych pozycji z naszego księgozbioru. Wzrosła dzięki temu liczba wypożyczeni. W kolejnym tygodniu uczniowie klasy VI na lekcjach geografii przygotowywali makiety układu słonecznego, które zostały zaprezentowane na wystawie, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród miłośników kosmosu. Trzeci tydzień należał do postaci z bajek i baśni. Uczniowie wzięli udział w konkursie bibliotecznym ”Znajdziesz mnie w bibliotece” wzięło udział czternaścioro uczniów z naszej szkoły. Cele konkursu, organizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było zainteresowanie uczniów bohaterami, których można spotkać w szkolnej bibliotece.

I miejsce Nadia Bełdowska Stanisław Mazerant

II miejsce Barbara Pitek Antonina Hebda Hanna Marciniak Małgorzata Wieczorek

III miejsce Kacper Gadecki Janina Kielanowska Maria Pietras Maria Pstrokoń Natalia Gwiazda

Wyróżnienia: Nikola Misztela Dawid Gorzka Julia Szymanek. Wszystkim.

Ich prace można było podziwiać w bibliotece. W ostatnim tygodniu naszego święta uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach bibliotecznych pod tytułem „Jestem bezpieczny w sieci”. Nasi czytelnicy uczyli się podczas nich bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Pomocne okazały się plakaty informujące o zasadach korzystania z wirtualnego świata.