PROJEKT "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI -  rządowy program, dzięki któremu Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000zł na zakup nowoczesnego wyposażenia, m.in. drukarka 3D, roboty, klocki konstrukcyjne i inne pomoce edukacyjne.

Pomoce zakupione w ramach programu umożliwiają prowadzenie ciekawych lekcji, podczas których uczniowie będą mogli odkrywać swoje talenty oraz rozwijać zainteresowania, kreatywność i umiejętności techniczne.

Celem programu „Laboratoria Przyszłości” jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Przystąpiliśmy do programu, by umożliwić  naszym uczniom rozwijanie kompetencji przyszłości - współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.

Wyposażenie zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości wykorzystywane jest na zajęciach rozwijających kreatywność, zajęciach językowych, zajęciach koła teatralnego świetlicowych, rewalidacyjnych, ale także podczas regularnych zajęć dydaktycznych na przedmiotach takich jak technika, informatyka, matematyka, fizyka czy przyroda.

Zespół ds. programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole:

mgr Magdalena Pokora - koordynator

mgr Ewa Górecka