IV Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych w Budowlance

W środę, 30 stycznia 2019r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbył się Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych. Na odwiedzających czekało 60 stoisk promujących szkolnictwo techniczne i nauki ścisłe. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach i pokazach.

Swoje stanowiska na terenie placówki wystawili bowiem m.in. pracownicy naukowi z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej czy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Cały Festiwal Nauk Technicznych przygotowany był w formie nowoczesnej stacji uczenia się. W poszczególnych salach odbywały się zajęcia z zakresu budownictwa i architektury, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, geodezji i kartografii czy informatyki. Wszystko to w formie doświadczeń, eksperymentów i warsztatów. Duże wrażenie na uczestnikach festiwal wywarł  występ Adama, byłego ucznia ZSP nr 3, który mimo młodego wieku zdołał już założyć swoją własną firmę.