KONKURS HISTORYCZNY

04.04.2024r. w SP w Milejowie odbył się Gminny KONKURS HISTORYCZNY.

W dniu 4.04.2024r. W Szkole Podstawowej w Milejowie uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Historycznym pod hasłem "To był bój!". Wydarzenie było organizowane w ramach obchodów 230 rocznicy wybuchu powstania kościuszkowskiego.

Celami konkursy było:

- kształtowanie u uczniów poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej,

- wzbudzenie zainteresowania historii gminy, powiatu i kraju,

- wzbudzenie szacunku do lokalnych bohaterów,

- rozwijanie kreatywności i wrażliwości uczniów, uzdolnień literackich i historycznych.

Nasze uczennice: Natalia Gwiazda, Janina Kielanowska i Hanna Marciniak zajęły 4 miejsce w zaciętej rywalizacji. Wszystkie napisały opowiadania na temat insurekcji kościuszkowskiej oraz wypełniły test wiedzy. Opiekunem był nauczyciel historii pan Rafał Marciniak. Serdecznie gratulujemy!!