Światowy Dzień Zdrowia

8 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia.

Jako Szkoła Promująca Zdrowie zorganizowaliśmy dwie przerwy muzyczno- taneczne, by poprzez ruch i wspólny taniec zaktywizować uczniów do aktywnego spędzania przerw lekcyjnych. Korzystając z ładnej pogody zajęcia świetlicowe i gimnastyczne spędziliśmy na szkolnym boisku i placu zabaw. Filmiki z muzycznych przerw dostępne na facebookowej stronie szkoły.

Światowy Dzień Zdrowia stanowi też zachętę dla każdego z nas, aby poznać swoje prawa, świadomie podejmować decyzje dotyczące własnego zdrowia i angażować się w działania dotyczące zdrowia we własnym otoczeniu.