ŚWIĘTO DRZEWA 2014

Nasza szkoła przystąpiła  do XII edycji programu edukacyjno-ekologicznego pt. „Święto Drzewa", który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w  biosferze. Tegoroczne Święto Drzewa obchodzimy pod hasłem Drzewo Wolności.

W ten sposób świętujemy odzyskanie swobód obywatelskich zachęcając Polaków do sadzenia drzew 10 października i nadawania im imion – Drzew Wolności. W dniu 10 października odbył się uroczysty apel przygotowany przez panią Grażynę Lewińską wraz z uczniami uczęszczającymi na zajęcia koła przyrodniczo - ekologicznego, rozstrzygnięto konkurs organizowany w szkole z tej okazji. Uczestnicy zajęć przyrodniczo - ekologicznych zaprezentowali wszystkim bajkę pt. "O bukowym zmartwieniu". Przypomnieli  wszystkim „O co prosi drzewo” oraz wyjaśnili „Co nam daje drzewo”. następnie odbyły się konkursy potwierdzające znajomość drzew wśród uczniów wszystkich klas - uczniowie odgadywali zagadki o drzewach, a za właściwe rozwiązanie nagradzani byli jabłkami. Na zakończenie rozstrzygniety został konkurs szkolnego koła LOP pt. CIEKAWE JESIENNE DRZEWA. Pan leśniczy i Pani dyrektor wręczyli nagrody za najciekawsze prace.

Konkurs przebiegał w trzech  kategoriach: (na konkurs wpłynęło 65 prac z klas 0-VI)

1. Uczniowie klasy 0 – I  (wpłynęło 39 prac)

I MIEJSCE : Marta Zdziarska, Nikola Jachimczak

II MIEJSCE: Hubert Piątek, Bartłomiej Piątek, Jan Adamus, Paweł Adamus