DEN oraz ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzień 14 października 2014 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Oprócz uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W uroczystości udział wzięli nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły.

Życzenia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali reprezentanci Samorządu Szkolnego pod opieką pań Marty Kulik i Anny Mazerant. Uczniowie zaśpiewali, złożyli serdeczne życzenia, zagrali "sto lat" na flecie oraz wręczyli pracownikom szkoły urocze róże.

Ślubowanie klas pierwszych przygotowały panie Ewa Miłak i Romana Matusik - wychowawczynie klas. Uczniowie zaprezentowali swe przejście z przedszkola do szkoły. Zdali  pierwsze egzaminy: potrafili śpiewać, recytować, rozwiązywać zagadki oraz kulturalnie się zachowywać.  Tym samym oficjalnie dołączyli do grona uczniów.

Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pokora dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od samorządu szkolnego, które będą pomocne przy pisaniu pierwszych liter. Rodzice obdarowali swe pociechy tubami ze słodyczami.

Na zakończenie wszyscy pierwszacy udali się na słodki poczęstunek.