II Rajd Pieszy "A może byśmy tak ... do Tomaszowa"

25 października 2014 roku nasza drużyna, pod opieką pana Rafała Marciniaka, wzięła udział w rajdzie do Tomaszowa Mazowieckiego.

Po przybyciu na miejsce czekało na nas wiele zadań do wykonania. Po powitaniu uczniowie rozpoczęłi udział w konkursach wiedzy o PTSM, wiedzy o Julianie Tuwimie oraz ekologicznym. Następnie każda drużyna otrzymała zapieczętowaną kopetrę z mapą i wskazówkami dotyczącymi trasy, którą mieliśmy do przebycia. Wyruszyliśmy około godziny 10. Pierwszym przystankiem na naszej trasie była strzelnica. Mimo początkowych obaw wszyscy rajdowicze wzięli udział w strzelaniu. Okazało się, że ci którzy się najbardziej bali, osiągnęli najlepsze wyniki. Maksymalnie można było zdobyć 60 punktów. I miejsce w konkursie zajęła Magdalena Jakubczyk - 59 pkt, a III - Natalia Jachimczak (54 pkt). Na trasie wyszukiwaliśmy również punktów z przygotowanymi dla nas ćwiczeniami związanymi z Julianem Tuwimem. Nasza ekipa była do nich świetnie przygotowana i wykonywała je z pełnym poświęceniem. Kolejnym punktem w naszym przemarszu była kręgielnia. Wszyscy z wielką ochotą starali się strącić kręgle. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie z przewodnikiem Grot Nagórzyckich. Punktualnie o 14 wróciliśmy do budynku Gimnazjum nr 7 na ciepły posiłek, którym nam bardzo smakował. Następnie udaliśmy się na zakończenie II Pieszego Rajdu "A może byśmy tak... do Tomaszowa". Nasza drużyna zajęła II miejsce w konkursie.