Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku hasłem święta było: „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.

Z okazji obchodów tego święta Nasza Szkolna Biblioteka zrealizowała szereg działań,  w każdym tygodniu października zaplanowane były inne konkursy i działania. Podczas apelu nauczyciel biblioteki p. Rafał Marciniak podsumował te działania i wręczył nagrody dla najaktywniejszych uczniów.

W konkursie "Zostań poliglotą" I miejsce zajęła uczennica klasy V - Anna Rębelińska, której udało się znaleźć tłumaczenie słowa biblioteka aż w 73 językach.

W konkursie wzięli udział również: Magdalena Jakubczyk (53), Natalia Leśniewska (43), Kinga Serafin i Izabela Hebda (po 18).

W konkursie literackim pod tytułem "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" zwyciężył Dawid Leśniewski z klasy VI.

Swoje prace przekazały również Oliwia Wojtania oraz Aleksandra Łukasik.

Konkurs na opowiadanie pod tytułem "Moja niezwykła książka" wygrała uczennica klasy IVB - Oliwia Wojtania.

W konkursie udział wzięli:

Klaudia Wozignój, Magdalena Jakubczyk, Zuzanna Antosik, Katarzyna Pełka, Jakub Pirek, Patryk Szymanek, Eryk Baryła, Olga Gałkowska, Kacper Wachnik, Julia Pisarek, Maja Krasoń, Natalia Herman.