EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

We wtorek 27 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole 16 Dzień Języków Obcych.

Święto to, ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Nauczycielki języków obcych: pani Magdalena Kaczorowska, pani Magdalena Pielużek oraz pani Anna Mazerant wraz z uczniami, przygotowały program artystyczno- rozrywkowy pt.,,Muzyczna podróż”.  Jak wiadomo słuchanie muzyki jest przyjemnym zajęciem, a w przypadku nauki języków obcych można połączyć przyjemność słuchania z pożyteczną  nauką języka. Uczniowie zaprezentowali wszystkim zebranym, szkolną listę przebojów, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i oczywiście po polsku.  Wspólne śpiewanie szkolnych hitów udowodniło, że muzyka nie zna granic.