Wystawa

W tym roku całą Polska obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach obchodów tego wielkiego dla nas święta nasza szkoła nawiązała współpracę w ramach projektu, który realizują PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych koordynowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

Plansze edukacyjne, które zostały wykorzystne do stworzenia wystawy, mają formę kalendarza ściennego, składającego się z 14 plansz od listopada 2017 do grudnia 2018, który rozpoczyna tematyczna okładka.

Każda plansza kalendarza składa się z części graficznej i kalendarium. Część graficzną stanowią 3 zaaranżowane graficznie elementy: zdjęcie postaci, zdjęcie wydarzenia związanego z postacią oraz opis merytoryczny.

Plansze zapakowane są w kopertę z biało-czerwoną flagą. Kalendarz przekazany został naszej szkole nieodpłatnie. Szkolną wystawę stworzył nauczyciel historii mgr Rafał Marciniak.