EKOLOGIA

MYŚLIMY  LOGICZNIE

- działamy ekologicznie

DZIAŁALNOŚĆ PROEKOLOGICZNA

W Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie,kładziemy duży nacisk na edukację ekologiczną.

Położenie szkoły umożliwia i pomaga w prowadzeniu takiej edukacjii działań proekologicznych.

Szkoła mieści się obok pięknego parku krajobrazowego, będącegopod opieką szkoły, obok znajdują się łąki, lasy, pola oraz dwa stawy  z wieloma roślinami i zwierzętami. To umożliwia prowadzenie wieluzajęć z przedmiotu przyroda i wychowanie proekologiczne w terenie.

Kształcenie ekologiczne rozwijamy z myślą o uczniach jakoprzyszłych użytkownikach oraz kreatorach środowiska przyrodniczego.

Uczniowie są bardzo bystrymi i obiektywnymi obserwatorami orazcenzorami otaczającej ich rzeczywistości. Ich spostrzeżeniai propozycje są wskazówkami do pracy - dzięki temu czują się  współautorami realizowanych zadań i gospodarzami szkoły i wsi  Straszów.